Header
 
 
 
 DUK
 
 
 
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:
Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]

Manėm, kad greit grįšim. 18 pokalbių apie pasitraukimą į Vakarus 1940-1944
on Penktadienis, 2016 m. spalio 07 d. spausdinti turinio įrašas sukurti pdf bylą turinio įrašas
komentarai: 0
paspaudimai: 746

Sudarė: Laima Petrauskaitė-Vanderstoep, Dalia Cidzikaitė, Dalia Stakytė-Anysienė
Išleidimo metai: 2014
Leidykla: Aukso žuvys
Puslapių skaičius: 366
Žanras: Atsiminimai
Aprašymas: Antrojo Pasaulinio karo mūšiai ir baisumai iš namų išvarė ne vieną tūkstantį šeimų. Lietuvoje pabėgėlių judėjimas buvo skatinamas ir sovietinių represijų. Neretai inteligentų ar stambių ūkininkų šeimos žinojo, kad yra įtrauktos į žmonių, kurie bus išvežti į Sibirą, sąrašus. Todėl vėl artėjant frontui daug žmonių apsisprendė trauktis į Vakarus. Bent jau iš pradžių daugelis jų manė, kad į Lietuvą greit sugrįš, tačiau netrukus tapo aišku, kad politinė situacija šalyje nesikeis ir ji greitu metu netaps nepriklausoma. Todėl po gyvenimo pabėgėlių stovyklose teko ieškoti naujų namų. Daug pabėgėlių iš Lietuvos emigravo į Kanadą, Australiją, Pietų Amerikos šalis, bet tikriausiai viena pagrindinių tolesnės kelionės krypčių buvo JAV.

Šioje knygoje interviu forma pateikiami gyvi pabėgėlių pasakojimai. Tai – 18 neįtikėtinų istorijų, kurios yra skirtingos, tačiau turi vieną bendrą bruožą – jos prasideda Lietuvoje Antrojo Pasaulinio karo metu. Šiems žmonėms teko palikti viską, kelionėje stebėti karo žiaurumus, o kai kuriems ir patiems juos patirti. Kai kurie jie neteko artimiausių savo žmonių ir turėjo kabintis į gyvenimą vieni. Visi knygos herojai skirtingi – kai kurie jų išvyko net nebaigę mokyklos, o kiti jau studijavo, dirbo universitetuose, verslo įmonėse ar šeimos ūkiuose. Pasakojimai kupini stiprių emocinių išgyvenimų ir tikrų istorinių įvykių liudijimų. Kai kuriems iš šių žmonių sekėsi geriau, jiems pavyko sukurti verslus, studijuoti garsiuose universitetuose. Visgi, didžiausiu pasiekimu galima laikyti nepailstantį lietuvybės puoselėjimą – dar pabėgėlių stovyklose pradėtos kurti lietuviškos mokyklos bei organizacijos.
Įdomu ir tai, kad dvi iš trijų knygos sudarytojų taip pat yra pabėgėlės, todėl interviu klausimai paremti ir sava patirtimi. Skaitytojai taip pat sužinos apie tuometinę tarptautinę pagalbą pabėgėliams, imigracijos į JAV tvarką bei kaip ten kūrėsi lietuvybės centrai.Jūs turite būti prisijungęs kad pateikti pastabas šioje svetainėje, prašome prisijungti, arba, jei nesate registruotas spustelėkite čia prisijungti

Apklausa


Ar lankotės mūsų svetainės "Facebook" paskyroje ir ar ji Jums naudinga?Nesinaudoju "Facebook"

Naujienos skelbiamos šios svetainės "Facebook" paskyroje man yra svarbios.

Nemanau, kad šios svetainės paskyra "Facebook" yra reikalinga

Kita (parašykite savo nuomonę komentaruose).

Naršo
svečių:29
narių:0
Šiame puslapyje:1
Nariai: 4655, naujausias: vaaldas77
Rekomenduojame
http://www.ginklai.net/

http://www.istorikas.lt/

http://wikings.lt/lt/

Skaitiklis

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Facebook
Svetainėje esančią informaciją laisvai galima naudoti tik mokslo tikslais (mokykliniams projektams, referatams, kursiniams darbams etc).
Visais kitais atvejais būtina gauti svetainės administracijos ir, jeigu atskirai nurodyta, kūrinių autorių sutikimą. Visada būtina svetainę nurodyti kaip informacijos šaltinį.
© www.antraspasaulinis.net 2003-2014 / el. paštas / naujienos
Užkrauta per:0.1931sek.0.1041užklausųDB užklausų44. Atminties panaudojimas3,387KB