Header
 
 
 
 DUK
 
 
 
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:
Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]

Diskusijos
Antrasis pasaulinis karas :: Diskusijos :: Antrasis pasaulinis karas :: Bet kas apie karą
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Medicininiai eksperimentai
Eiti į puslapį   <<      
Moderatoriai: Desert Fox, joškė, Oldbeawer, Gaga, Administracija, Arius, Mazgas, Jurgis, Thompsonas, Panzermeyer
Autorius Pranešimas
Herr Matrosov
Pn, 2005 Lie 22, 11:02
Užsiregistravęs dalyvis #372
Prisijungta: Kt, 2005 Kov 24, 18:55
Pranešimų: 168
"taciau manau jie atnese naudos mokslui" - warman

LSD sukūrimas atnešė naudos žmonijai, o gal tiesios serumas? Neatnešė. Ar narkotikų kūrimui reikėjo bandyti žmonių 'ribines galimybes'? O gal juos pjaustyti?

Ir išvis mažai tikėtina, kad LSD sukūrė vokiečiai. LSD yra sintezuotas narkotikas ir tikrai žymiai sudetingesnis už 'amfą', kuris buvo tais laikais vartojamas. Man atrodo LSD vėliau atsirado.
Į viršų
Blitzkrieg
Pn, 2005 Lie 22, 11:07
Užsiregistravęs dalyvis #827
Prisijungta: An, 2005 Geg 17, 19:48
Pranešimų: 14
Aš gi nesakau, kad pas vokiečius tas narkotikas pilnai sukurtas buvo, jie teturėjo tik pirmus bandymus, tačiau jau 1947 metais CŽV tiksliai jau turėjo LSD. Taigi ji jį buvo perėmusi iš STV, o ji tegalėjo perimt iš vokiečių. Be to buvo aprašyta keliuose slaptuose "MI-5" žvalgybos dokumentuose, kadvokiečiai bando tiesos serumą.
Gerai jau gerai, sutinku, kad warman neteisus, bet gerai pagalvojus ir rusai kažkokių nesąmonių darė juk su žmonėmis...
Į viršų
Gretel
Sk, 2006 Bir 04, 20:18
Užsiregistravęs dalyvis #2231
Prisijungta: An, 2006 Geg 23, 19:55
Pranešimų: 62
Visokiu pasiutusiu eksperimentu buvo atlikta,bet kiek zinau tai buvo atliekama su zydais.Pvz:
buvo leidziamas benzas i krauja
Į viršų
audronasa
Sk, 2006 Bir 04, 20:59
Užsiregistravęs dalyvis #992
Prisijungta: Št, 2005 Lie 23, 06:36
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 992
Kokiu tikslu.Norint sukurti "turbožydą"?Imesk info,jei nesunku.
Į viršų
lemis
Tr, 2006 Bir 21, 22:20
Užsiregistravęs dalyvis #2151
Prisijungta: Sk, 2006 Geg 07, 11:22
Vieta: šiauliai
Pranešimų: 1483
Japonų dalinys 731 kūrė bakteriologinį ginklą,atliko daug kitų žiaurių beprasmiškų eksperimentų,bet viena tyrimų srytis turėjo praktinį pritaikimą.pvz.kelis bandomuosius nardindavo į ledinį vandenį.Kai žmonės jau būdavo prie mirties,juos ištraukdavo ir bandydavo atgaivinti.Vienus kišdavo į karštą vonią,kitiems darydavo intensyvų viso kūno masažą,dar kitus bandydavo gelbėti medicininiais preparatais.Taip per trumpą laiką pavykdavo rasti efektingiausią gelbėjimo būdą.Vėliau paruoštos instrukcijos buvo siunčiamos į laivyną ir aviaciją,kaip gydyti, ilgą laiką šaltame vandenyje įšbuvusius ,nuskendusių laivų jūreivius.Tas pats buvo daroma su nudegimais,nušalimais.Iš visos Japonų armijos ,į šį dalinį vykdavo stažuotis karo medikai.Čia jie gaudavo labai gerą praktiką,nuo apendicito operavimo iki sunkiausių sužalojimų gydymo.Aišku,visi sužalotieji buvo kaliniai.Sutikit,praktikuotis su gyvais žmonėmis,daug kartų naudingiau,negu su lavonais.Taip nukankinti buvo tūkstančiai kinų,amerikiečių,rusų.Po karo didžioji dalis ,būrio 731 medikų pakliuvo į amerikiečių nelaisvę,bet nei vienas nebuvo nuteistas.Mainais į savo žinias, jie buvo paleisti. Pvz. dalinio vadas generolas Siro Isi ,laimingai gyveno prabangiame Tokio rajone ir mirė 59m nuo vėžio.Vienose Tokijo kapinių,stovi monumentas,mirusiems dalinio 731 nariams atminti.Čia,kiekvienais metais,vyksta dalinio veteranų susitikimai.Žilagalviai senoliai, prisimena jaunystę,savo nuveiktus gerus darbus. Ęsu pasibaisėjęs amerikiečių veidmainiškumu.
Į viršų
Hitman
Tr, 2006 Bir 21, 22:29
Užsiregistravęs dalyvis #2365
Prisijungta: Sk, 2006 Bir 18, 22:42
Pranešimų: 28
audronasa rašė ...
Kokiu tikslu.Norint sukurti "turbožydą"?Imesk info,jei nesunku.

Į viršų
kaaatinaz
Tr, 2006 Bir 21, 22:45
Užsiregistravęs dalyvis #2263
Prisijungta: Št, 2006 Geg 27, 11:13
Vieta: VI f.
Pranešimų: 395
Desert Fox rašė ...
Galima pateisinti tik vienetinius experimentus....


Vienetiniai eksperimentai yra nereprezentatyvus. T.y. jei vakar kaimynas siuksles isnese 19:00, tai dar ne reiskia kad ir rytoj jis jas isnes tu paciu laiku;) Kad butu galima daryti kazkokias isvadas eksperimentu reikai padaryti tukstancius.
Į viršų
Tinklalapis
Froidas
An, 2006 Lie 11, 23:21
Užsiregistravęs dalyvis #1571
Prisijungta: Tr, 2006 Sau 25, 17:21
Pranešimų: 251
Klausimas: Kiek šitų teiginių apie eksperimentus, prieš kuriuos eina žodeliai "girdėjau, kad" yra teisingi, o kurie išgalvoti? Nes pripažinkit labai daug faktų apie nacių nusikaltimus yra smarkiai pagražinti arba išvis išgalvoti, savaime suprantama tai nesumenkina tragedijos ir paties nusikaltimo, bet tiesiog norisi atsirinkt grūdus nuo pelų.
Į viršų
Panzermeyer
Tr, 2006 Lie 12, 13:22

Užsiregistravęs dalyvis #2166
Prisijungta: An, 2006 Geg 09, 22:49
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 3237
Apie pačius eksperimentus - reikėtų susirinkti jų aprašymus, ką ir kokiais būdais norėta išsiaiškinti/patvirtinti/paneigti, tada galima būtų spręsti, kiek vienas ar kitas eksperimentas naudingas mokslo požiūriu. Pvz., eksperimentai su žmogaus atšaldymu ir bandymu po to jį atšildyti ir atgaivinti iš tiesų gali turėti visai naudingą pritaikymą. Operacijas be nuskausminimo ekstremaliomis sąlygomis gali tekti daryti ir šiandien, todėl jei bandymų tikslas būtų sukurti metodiką, kaip operaciją tokiomis sąlygomis padaryti maksimaliai efektyvią - rezultatai gali būti visai naudingi ir ne naciams.

Kai kurie eksperimentai gali atrodyti žvėriški/absurdiški, bet praktiškai apie juos informacijos yra labai mažai ir ji dažnai tendencinga, iš stalčiaus "dar kartą apie blogiuosius nacius". Tačiau galbūt tokiu būdu iš tiesų buvo bandoma patikrinti kažkokias revoliucines ir būtent mokslines idėjas, o ne sadistines fantazijas. Kad galėtume atsakyti į šitą klausimą, informacijos reikėtų daug daugiau ir išsamesnės, nei dabar yra laisvai prieinama.

Kitas, mano galva daug aiškesnis nacių eksperimentų aspektas - eksperimentai dažnai būdavo vykdomi su nekaltais žmonėmis ir prieš jų valią, eksperimentų metu žmonės žūdavo ar būdavo kankinami ir žalojami. Tai nacių politikos, tam tikrų žmonių grupių traktavimo kaip parazitų ar pusgyvulių logiška tąsa. Jei, pagal nacių kanonus, žydas (arba lietuvis, lenkas, ukrainietis, rusas) yra ne visai žmogus ir jį vienaip ar kitaip būtina sunaikinti - visiškai logiška idėja tai padaryti su nauda mokslui.

Ar galima taip elgtis su nieko blogo nepadariusius žmogumi ir prieš jo valią - klausimas filosofinis. Jei žmogų laikome vertybe nepriklausomai nuo to, koks jis žmogus - tada tikrai ne. Jei žmogaus vertybe išvis nelaikome - tada eksperimentuojam ir nesukam galvos. Jei žmogaus vertė priklauso nuo to, koks jis žmogus - tada iškyla atrankos kriterijų klausimas. Vienas dalykas, jei žmogų nurašai dėl jo kilmės/religijos/tautybės/rasės, kitas - už tai, ką jis padarė.

Aš visais atvejais būčiau už savanoriško dalyvavimo tokiuose eksperimentuose principą, bet čia jau galima ginčytis. Kita vertus, jei galiotų mirties bausmė, aš galbūt palaikyčiau idėją pasmerktiesiems leisti pasirinkti vietoje mirties bausmės įvykdymo sudalyvauti rizikingame ir pavojingame moksliniame eksperimente (sadistinės fantazijos nesiskaito) mainais į bausmės sušvelninimą.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<       

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System


Apklausa


Ar lankotės mūsų svetainės "Facebook" paskyroje ir ar ji Jums naudinga?Nesinaudoju "Facebook"

Naujienos skelbiamos šios svetainės "Facebook" paskyroje man yra svarbios.

Nemanau, kad šios svetainės paskyra "Facebook" yra reikalinga

Kita (parašykite savo nuomonę komentaruose).

Naršo
svečių:29
narių:0
Šiame puslapyje:1
Nariai: 4655, naujausias: vaaldas77
Rekomenduojame
http://www.ginklai.net/

http://www.istorikas.lt/

http://www.plienosparnai.lt/news.php

Skaitiklis

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Facebook
Svetainėje esančią informaciją laisvai galima naudoti tik mokslo tikslais (mokykliniams projektams, referatams, kursiniams darbams etc).
Visais kitais atvejais būtina gauti svetainės administracijos ir, jeigu atskirai nurodyta, kūrinių autorių sutikimą. Visada būtina svetainę nurodyti kaip informacijos šaltinį.
© www.antraspasaulinis.net 2003-2014 / el. paštas / naujienos
Užkrauta per:0.2697sek.0.1171užklausųDB užklausų46. Atminties panaudojimas2,767KB