Header
 
 
 
 DUK
 
 
 
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:
Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]

Rudeninis knygų skyrelio papildymas

Štai ir prasidėjo tikrasis ruduo. Vis dažniau gatves plauna šaltas lietus, nuo medžių spalvotus lapus plėšia šiurkštus vėjas. Atrodo, viskas taip pažįstama, bet kartu ir pamiršta. Galbūt buvome pamiršę, kad spalio pradžia gali būti tokia nemaloni savo orais, bet lietaus kvapas vis primena, kad vasara baigėsi. Kita vertus, mes žinome, kad nėra blogo oro geroms knygoms skaityti, todėl šiandien skelbiame dar vieną nedidelį knygų skyrelio papildymą.

Pirmoji knyga, nugulusi į platų antraspasaulinis.net knygų aprašymų skyrelį – „Lietuvos kariuomenės technika 1918-1940“. Daug istorija nesidominčių žmonių mano, kad Lietuvos kariuomenė visuomet buvo labai silpna ir neturėjo daug karinės technikos. Iš tikrųjų, buvo ne visai taip ir pirmosios respublikos gyvavimo laiku mūsų šalies kariuomenė naudojo įvairią ir įdomią techniką. Ji aprašyta šioje knygoje, kur taip pat paminimi transporto priemonių ir ginkluotės įsigijimo ypatumai, įvairios problemos, pasiekimai ir nesėkmės.
Antroji knyga – „Manėm, kad greit grįšim. 18 pokalbių apie pasitraukimą į Vakarus 1940-1944“. Tai – gyvi lietuvių pabėgėlių pasakojimai, užrašyti interviu forma. Jie labai įdomūs tiek dėl asmeninių išgyvenimų, tiek dėl matytų karo žiaurumų, tiek dėl naudojamos kalbos bei nenugalimo noro išsaugoti lietuvybę.
Trečioji knyga nėra taip glaudžiai susijusi su Lietuva. Tai – leidyklos „Briedis“ publikuojamos serijos, skirtos Antrojo Pasaulinio karo istorijai, knyga „Karas viską nurašys“. Knygų skyrelyje yra ne viena šios serijos knyga, o ateityje jų bus ir daugiau. Tačiau ši yra išskirtinė savo meniška forma, stipriais romantiniais motyvais bei vaizdingais karo baisumų aprašymais.

Tiems, kurie mėgsta skaityti, rekomenduojame visas šias knygas, ypač turint omenyje, kad orai ragina likti namie su arbatos puodeliu bei knyga rankose.

Tiek šį kartą. Linkime gero laiko bei primename, kad mūsų knygų, žaidimų, filmų aprašymų bei kitus skyrelius galite pildyti ir Jūs. Iki kitų naujienų!

Paskelbė Mazgas. Penktadienis, 2016 m. spalio 07 d. - 12:48:03
Trumpa legendinio JEEP istorija

Pirmieji rudens mėnesiai visuomet būna kažkuo panašūs vieni į kitus. Gatvėmis studentai vis dar pilni entuziazmo ir naujų įspūdžių troškimo skuba į paskaitas, nuo pamokų ir ankstyvų rytų dar nepavargę mokiniai būriuojasi priešais mokyklas ir parkuose, o gamta vis dar žaliuoja gyvybe. Ir orai tikrai dar nėra prasti – regis, turėsime tikrai gražų rudenį.
Visgi, yra žmonių, kuriems jokie orai nėra baisūs. Priešingai – kai kurie jų netgi laukia, kol daugiau palis ar miško keliukus uždengs sniegas. Tai – visureigių entuziastai. Dabar šios mašinos tokios populiarios, kad nieko nebestebina jų gausa ir miestų centruose. Bet ar žinote, nuo ko viskas prasidėjo?
Prieš beveik lygiai porą metų publikavome straipsnį apie Kübelwagen, o šiandien dalinamės nauju mano, Mazgo, straipsniu apie kitą Antrojo Pasaulinio karo herojų – „Willys MB/ Ford GPW: trumpa garsiausio Antrojo Pasaulinio karo visureigio JEEP istorija“. Šis automobilis, geriau žinomas tiesiog Jeep vardu, tapo visureigių kultūros pradžia, kai po karo jie išpopuliarėjo tarp civilių gyventojų. Jeep Wrangler, tiesioginis Antrojo Pasaulinio karo laikų Jeep palikuonis, yra gaminamas iki šiol, nors jau tik išvaizda primena savo prosenelį. Straipsnis gausiai iliustruotas, jame pateikiama Jeep visureigio istorija, techniniai sprendimai bei pokariu išsivysčiusios markės raida. Už nuotraukas dėkojame ir Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ Istorinės, karinės technikos muziejui.
Tikimės, kad skaitydami sužinosite ką nors naujo ir gerai praleisite laiką. Tiek šį kartą ir iki kitų naujienų!

Paskelbė Mazgas. Antradienis, 2016 m. rugsėjo 20 d. - 19:41:58
Nepamirškime lankyti įdomių vietų Lietuvoje

Nors vasara jau baigėsi, noras lankyti įdomias vietas neslopsta. Galbūt rudeniniai darbai dar per smarkiai nespaudžia, orai dar nesugadino nuotaikos, todėl visus raginame apsižvalgyti - galbūt netoli Jūsų yra įdomių vietų, kurių iki šiol dar nesate aplankę. Galbūt Jūsų kelionėms šiandien suteiksime šiek tiek įkvėpimo, nes vėl pildome Lankytinų vietų skyrelį.
Šįkart kviečiame apžiūrėti Istorinės, karinės technikos muziejų, kuris yra įsikūręs Kaune. Tai - automobilių ir karinės technikos entuziastų pastangomis įkurtas ir išlaikomas muziejus. Šioje ekspozicijoje gausu įvairių laikotarpių automobilių, tarp jų yra ir keletas įdomių Antrojo Pasaulinio karo laikų eksponatų. Muziejus yra įkurtas ir prižiūrimas Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ pastangomis, todėl tai puikus pavyzdys, ką gali padaryti entuziazmo kupini istorijos mėgėjai. Kviečiame apsilankyti galerijoje ir būtinai užsukti į muziejų, kur eksponatus apžiūrėti galima iš labai arti.

Tiek šį kartą, iki kitų naujienų!

Paskelbė Mazgas. Trečiadienis, 2016 m. rugsėjo 07 d. - 18:30:40
Ir dar viena Rugsėjo 1-oji!

Antraspasaulinis.net sveikina visus svetainės lankytojus su Mokslo ir žinių diena. Linkime mokytis visur ir visada - mokyklos suole, paskaitose universitete, kasdieniuose darbuose ir net išėjus pasivaikščioti į gatvę. Laikas praleistas su gera knyga ar intensyvios diskusijos su draugais yra taip pat puikus būdas ko nors išmokti. Todėl visiems svetainės lankytojams linkime gerų pamokų, smalsumo ir niekada neslopstančio žinių troškimo.

Ši diena itin svarbi Antrojo Pasaulinio karo istorijoje, todėl, kaip visada, linkime gero laiko svetainėje.

Paskelbė Mazgas. Ketvirtadienis, 2016 m. rugsėjo 01 d. - 11:38:52
Lietingos vasaros dienos - puikus laikas knygoms!

Paskutinis vasaros mėnuo mūsų tikrai nelepina puikiais orais. Nuolat merkiant lietui retam norisi keliauti prie jūros ar kitų vandens telkinių, tačiau vis tiek svarbu turiningai praleisti likusias vasaros dienas, kad į rudens darbus kibtume pailsėję. Vienas iš geriausių būdų įdomiai praleisti laisvalaikį yra knygų skaitymas, todėl šiandien pristatome nedidelį mūsų knygų skyrelio papildymą.
Tai – trys memuarų knygos. Nėra nieko įdomiau, kaip skaityti karo dalyvių atsiminimus, kuriuose perteikiamos autentiškos mintys, jausmai bei išgyvenimai. Kuomet vokiečių kariai iš Hanso H. Rehfeldto ir Otto Cariuso atsiminimų vis dar laukė pažadėtojo stebuklingojo ginklo, japonai Jutakos Jokotos memuaruose jau manė tokį ginklą sukūrę. Tai trys labai skirtingos istorijos žmonių, kurių valstybėms karas baigėsi pralaimėjimu. Artėjant neišvengiamai baigčiai jų mintis užvaldė nerimas bei prisiminimai apie žuvusius tarnybos draugus, namie likusius artimuosius. Tikrai kiekvienam Antrojo Pasaulinio karo istorijos entuziastui patariu perskaityti šias knygas.
Taip pat primename, kad ir Jūs galite siųsti knygų aprašymus. Taip ne tik papildysite svetainės turinį, bet ir padėsite draugams apsispręsti, kurią knygą verta paimti į rankas. Laukiame ir kompiuterinių žaidimų bei filmų aprašymų, jei radote laiko ir kino menui ar pabandėte patys pakariauti virtualiame pasaulyje.
Tiek šį kartą, linkime geresnių orų ir įdomaus laiko.

Paskelbė Mazgas. Trečiadienis, 2016 m. rugpjūčio 17 d. - 23:05:25
Eiti į puslapį   <<        >>  

Apklausa


Ar lankotės mūsų svetainės "Facebook" paskyroje ir ar ji Jums naudinga?Nesinaudoju "Facebook"

Naujienos skelbiamos šios svetainės "Facebook" paskyroje man yra svarbios.

Nemanau, kad šios svetainės paskyra "Facebook" yra reikalinga

Kita (parašykite savo nuomonę komentaruose).

Naršo
svečių:29
narių:0
Šiame puslapyje:2
Nariai: 4655, naujausias: vaaldas77
Rekomenduojame
http://www.istorikas.lt/

http://rytufrontas.net

http://wikings.lt/lt/

Skaitiklis

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Facebook
Svetainėje esančią informaciją laisvai galima naudoti tik mokslo tikslais (mokykliniams projektams, referatams, kursiniams darbams etc).
Visais kitais atvejais būtina gauti svetainės administracijos ir, jeigu atskirai nurodyta, kūrinių autorių sutikimą. Visada būtina svetainę nurodyti kaip informacijos šaltinį.
© www.antraspasaulinis.net 2003-2014 / el. paštas / naujienos
Užkrauta per:0.2275sek.0.0913užklausųDB užklausų29. Atminties panaudojimas2,261KB